Які є альтернативи дитячому садку?

У 3 роки приходить час, коли батьки розглядають питання, щоб їхня дитина почала відвідувати дитячий садочок. Хтось віддає малюка раніше, хтось згодом. Адже постає питання вибору нової стратегії розвитку дитини. У мами закінчується декретна відпустка, та й дитина дорослішає і хоче розширювати межі свого світу. Подальший шлях малюка набагато веселіше і корисніше проходитиме з однолітками у спеціально створених для цього умовах. Дитячий садок – це перший колектив дитини.

У державному садочку це 15-20 дітей в одному приміщенні упродовж дня. Звичайно, що це іспит для імунітету малюка, тому що раніше він перебував у домашній обстановці з обмеженою кількістю людей, а тепер у замкнутому приміщенні зустрічаються мільярди мікроорганізмів та бактерій кожної конкретної дитини окремо. На жаль, початок такого довгоочікуваного та відповідального етапу, як дитячий садок у житті дітей супроводжується хворобами. Імунітет вчиться боротися, чинити опір і протистояти войовничим бактеріям. І тут не обійтись без хвороб.

Крім ризику «підхопити» гострі респіраторні захворювання та різні віруси від кожного члена групи дитсадка, є ще й психологічна готовність малюка до самостійності, до розлуки з мамою та татом на цілий день.

Тут йдеться про особливості кожної окремої дитини, її імунітету, психіки, світогляду, самостійності, темпераменту тощо. В цілому, адаптація до дитячого садка (включаючи і психологічні аспекти, і загартування імунітету) відбувається від місяця до півроку. Але є низка дітей, які надовго «застрягають» у хворобах, і наздоганяти програму навчання у дитсадку їм надто складно.

Звичайно, є деякі малюки, які не готові психологічно до тривалого розставання з мамою чи татом. Та і батьки не готові віддавати дитину в садочок на повний день. І таких прикладів дуже багато. Але потрібно пам’ятати, що дитячий садок – це перша школа дитини, це перший колектив, перші знання, перші групові ігри, перший ранок... І позбавляти дитину цього важливого етапу не можна. Потрібно підлаштуватись і знайти найкращий вихід, а також підібрати можливі інші варіанти.

Яка може бути інша альтернатива, якщо моя дитина не хоче відвідувати садочок?

Відвідування дитячого центру розвитку

Якщо дитина часто хворіє, це не означає, що їй потрібні особливі умови для навчання. Так, таким діткам важче, але знання і навички здобувати вони все ж таки повинні нарівні з іншими однолітками. Навчання в домашніх умовах часто не приносить відчутних результатів, тому, як кажуть, якщо Магомет не йде до гори, гора йде до Магомета. Сучасний дитячий розвиваючий центр готовий запропонувати дитині всі необхідні знання разом і кожну науку окремо.

Мама, тато, бабуся чи няня можуть обрати необхідні заняття та записатися на їхнє відвідування. Звичайно, на заняття можна приходити тільки здоровим дітям. Але, якщо малюк не встигає за певною темою, він завжди може наздогнати матеріал на індивідуальних заняттях.

Ще один плюс відвідування дитячого центру – індивідуальний графік. Ви можете займатися з дитиною вранці або ввечері, при цьому дотримуватись графіку годування та сну без шкоди розпорядку дня. Також ви можете додатково відвідувати спортивні секції, басейн, мовні курси, танці, тому що не у всіх дитячих садках ці дисципліни присутні, а у вас є час та можливість відкрити ці нові навички малюкові.

Як правило, у розвиваючому центрі заняття тривають 30 або 45 хвилин і в одній групі від 4 до 8 учнів, заняття один або два рази на тиждень.

Міні-сад

Ще одна альтернатива дитячому садку – це міні дитячий садок або садочок неповного дня. Такі установи діють за дитсадковою програмою, але не вимагають перебування дитини у групі цілий день. Ви можете відвідувати міні-сад у ранкову зміну або у вечірню зміну, а на тиху годину забирати малюка додому. Групи у міні-садочках не переповнені. Наприклад, в міні-садочку Джеронімо в одній групі від 8 до 12 дітей. Тут і ризик респіраторних захворювань менше і більше можливостей у педагогів та вихователів приділяти рівну кількість уваги кожному учневі.

Додатковий плюс міні-саду – це відсутність необхідності довідки про щеплення. Головне, щоб дитина була здорова на момент відвідування занять. Щеплення справа індивідуальна, і далеко не кожні батьки ухвалюють рішення прищеплювати своїх дітей. Для недержавних дитячих закладів достатньо тільки довідки від лікаря. Хоча, звичайно, у кожного закладу свої нормативи і правила, тому цей момент потрібно відразу дізнаватися.

Міні дитячий садок дитячого розвиваючого центру Джеронімо проводить навчання дітей від 2 років за програмою «STREAM», а також за авторськими методиками та програмами дошкільної освіти дітей. Наш міні дитячий садок – це чотиригодинна студія розвитку дитини, де ми вчимося, займаємося творчістю, граємо та вивчаємо цей світ разом з маленькими друзями. Міні-сад  Джеронімо працює в першій половині дня п'ять разів на тиждень з 9:00 до 13:00.

Заняття з репетиторами

Якщо дитина не має можливості відвідувати дитячий садок, батьки можуть звернутися до послуг репетитора або няні з кваліфікацією в дошкільній освіті. Величезний плюс – індивідуальний підхід. Батьки можуть самі обрати необхідні дисципліни і рівномірно розподілити час, що приділяється навчанню, розставити акценти на менш «важливі» заняття і навчати малюка з поглибленням у певну сферу. Наприклад, іноземна мова або математика. Але, на жаль, заняття лише з репетитором чи нянею не навчать малюка поведінці та спілкуванню у суспільстві. А це, власне, одне з головних завдань дитячого садка.

Підведемо підсумки

Рекомендуємо не тримати дитину постійно вдома. Навіть якщо часто хворієте. Чим більше малюк контактуватиме із зовнішнім середовищем, тим легше йому адаптуватиметься в ньому і знайти своє затишне місце. І, звичайно, відкрити для себе нові неймовірні знання і познайомитися зі своїми першими маленькими друзями.