Ідеї для створення музичних інструментів вдома

Заняття по логоритміці допомагають дітям активізувати мовні центри головного мозку, внаслідок чого навіть діти, які не говорять, починають вимовляти спочатку прості звуки, а потім склади і цілі слова. Найшвидші та якісні результати спостерігаються у діток, які вдома з батьками повторюють ігри, що пройшли на заняттях. Так як під час логоритмічних ігор педагог використовує на заняттях шумові та музичні інструменти, вдома теж бажано їх застосовувати. Дитячі магазини пропонують величезний вибір різних музичних інструментів для дітей, але є більш економний та творчий спосіб отримати їх: зробити вдома разом із дитиною.

Що ж можна використати, як інструменти? Все залежить від Вашої уяви та від різноманітності предметів, що звучать у Вас вдома.

Пропонуємо кілька ідей:

Збирайте баночки та пляшечки від дитячих йогуртів, соків, вітамінів та інших виробів, що продаються у пластиковій тарі. Вони не ламаються і важать небагато, тому безпечніші для дітей. Їх можна наповнити дрібними предметами та матеріалами, які будуть видавати різні звуки. Якщо це пляшечки, то їх можна використати як барабанні палички. А якщо подути в пляшечки різного розміру, можна ще й порівняти звучання.

Крупи – універсальне джерело розвиваючої допомоги для дітей раннього віку. Вибирайте різні розміри крупинок, наповнюйте баночки і слухайте, як по-різному і цікаво вони звучать.

Використовуйте природні матеріали (каштани, жолуді, шишки та інші) для наповнення баночок, для рухливих музичних ігор (наприклад, можете збирати шишки під музику, а коли музика зупиняється, ховатися в норку).

Терміново потрібний барабан?

Шукайте будь-який предмет із рівною поверхнею. Можна порівняти, як звучать предмети із різних матеріалів, різного об'єму.

Будь-які палички, які Ви зможете знайти, стануть чудовим доповненням до барабану. Палички для східних страв, ложки, просто гілля від дерев, які Ваші діти знаходять на прогулянці… Варіантів безліч.

 

За допомогою паличок також можна досліджувати звуки тертя на різних поверхнях: гладкі та рельєфні.

Зі старшими дітьми можна спробувати зробити ксилофон зі скляних пляшок. Навіть, якщо Вам не вдасться створити ідеальну гаму, сам процес створення цієї гри буде захоплюючим, адже діти люблять грати з водою. Якщо пляшечки із звичайного прозорого скла, можна ще й пофарбувати воду.

А які у вас ідеї для створення музичних інструментів для дітей?