Як допомогти малюкові добре розмовляти, якщо у нього діагностовано частковий або повний розлад мови (алалія, дизартрія, дислалія, обумовлені укороченою під'язичною вуздечкою та ін.)? Крім логопедичних прийомів (наприклад, артикуляційна та дихальна гімнастики), які при сильних порушеннях мови можуть бути малоефективними, існує логопедичний масаж. Що ж це за такий масаж, спробуємо розібратися.
Логопедичний масаж у своїй основі є таким самим звичним для нас масажем м'язів, тільки не спини або шиї, а по суті – язика та рота (мовного апарату). Логопедичний масаж впливає на м'язи, нерви, кровоносні судини і тканини периферичного мовного апарату, а також сприяє нормалізації вимови та емоційного стану дітей (і дорослих), які страждають мовними порушеннями.
Масаж призначають курсами по 10-20 сеансів (залежно від складності порушень), які рекомендуються проводити щодня або через день, інакше їх ефективність буде нижчою за очікуване. Через 1-2 місяці курс можна пройти знову для закріплення результату.
Скільки триває процедура масажу?
Звичайно ж, тривалість 1 сеансу залежить від індивідуальності дитини та тяжкості мовного порушення. У середньому час початкових сеансів варіюється від 1-2 до 5-6 хвилин, тоді як завершальні сеанси курсу тривають хвилин 15-20. Для маленьких дітей (від 3 років) максимальний час масажу триває не більше 10 хвилин, для дітей 4-5 років – 15 хвилин, з 6 років – 25 хвилин.
Логопедичний масаж протипоказаний при інфекційних захворюваннях, а також захворюваннях шкіри біля рота, губ, при стоматиті та кон'юнктивіті. Для дітей, схильних до істеричної поведінки (плач, крики, виривання з рук), використовувати логопедичний масаж необхідно з обережністю.
У мережі дошкільних закладів Джеронімо консультує кваліфікований логопед-дефектолог.
Запис на логопедичний масаж проводиться після попередньої консультації дитини з нашим фахівцем.
Будьте здорові, гарних вам ррр та ссс!