Топ 18 ігор з піском. Граємо вдома

Щоб вдома було весело і корисно проводити час, хочемо поділитися з Вами своїми найулюбленішими іграми з піском. В них легко грати і в домашніх умовах.

Для цього вам знадобиться:

 • пісок, якщо не має підійде манка;
 • контейнер для піску;
 • дерев'яна паличка;
 • мушлі, іграшки з Кіндера, ґудзики, камінці,формочки;
 • картинки з цифрами і літерами;
 • кольоровий картон;
 • кольоровий підніс.

Про користь цих ігор і вправ можна безмежно говорити, адже це і зняття емоціональної напруги, розвиток образного мислення, дрібна моторика, сенсорні здібності, розвиток уяви.

І так, беремося до справи. Розпочинаємо наші ігри:

 1. "Пісочний дощ"

Беремо пісок або манку у два кулачки і випускаємо, сиплемо пісок із кулачків, при цьому ручки піднімаємо спочатку високо, а потім низько, і знову високо та низько. Дайте дітям самостійно обрати який "дощ " їм до вподоби - високий чи низький.

 1. "Знайди свою руку"

Дитина в ємкості ховає або закопує свою ручку, а потім дорослий по черзі відшукує по одному пальчику. Далі можна помінятися - дорослий ховає, а дитина відшукує. Гарний настрій Вам забезпечено!

 1. "Схованки"

Діти обожнюють цю гру. Ви пропонуєте малюку заплющити очі і в цей час ховаєте в пісок або манку маленькі предмети (мушлі, ґудзики, іграшки з Кіндера). Далі діти їх відшукують. Для більш старших діток можна брати літери або цифри. Дитина знаходить предмети і називає певну цифру чи літеру. Кількість предметів можна також порахувати. Не забудьте потім помінятися зі своїми дітлахами. Діти ховають, а ви відшукуєте. Такі вправи дуже корисні. У цей час налагоджується контакт між Вами і дитиною. А це найцінніше!

 1. "Намалюй улюблену картинку"

Робимо гірку з піску або манки на плоскій поверхні. Потім створюємо млинець товщиною 1 см. Далі пропонуємо малюку паличкою або пальчиком намалювати метелика, сонечко або сердечко, все те, що дитина любить.

 1. "Відобрази що бачиш"

Перед дитиною кладемо малюнок з цифрою або літерою і просимо відобразити цифру, геометричну фігуру або літеру на піску. Діти це роблять з великим задоволенням.

 1. "Чарівна тарілочка"

Робимо знову млинчик з піску чи манки і зверху викладаємо узор з камінчиків, квасолі чи намистинок.

 1. "Незвичайні сліди":

"йдуть ведмеді" - дитина кулачком чи долоньками давить на пісок;

"стрибають зайці" - кінчиками пальців дитина стукає по поверхні піску, переміщаючись в різних напрямках;

"повзуть змії" - дитина пальцями рук залишає на піску хвилястий слід в різних напрямках;

"біжать жучки, павучки" - дитина рухає всіма пальчиками імітуючи рухи жучків;

 1. "Відгадай загадку"

Дорослий закопує в пісок маленьку фігурку, а потім загадує загадку. Малюк повинен її відгадати і в підтвердженні відповіді відкопати цю фігурку.

 1. "Хто до нас прийшов?"

Дитина відвертається. Дорослий за допомогою формочок виготовляє відбиток будь-якої форми. Дитина відгадує формочку, яку використав дорослий. Потім можна помінятися ролями.

 1. "Досліди з піском"

Запропонуйте дитині пересипати пісок через лійку, з мисочки у мисочку за допомогою ложки або з відерця у чашку.

 1. "Чарівна країна"

Нехай малюк побудує на піску чарівну країну за допомогою маленьких іграшок, придумає їй назву та складе про неї історію.

 1. "Малюнок на кольоровому картоні"

Візьміть кольоровий аркуш, засипте його поверхню піском, і запропонуйте дитині за допомогою пальчиків намалювати картину.

 1. "Веселі історії з Буквами"

Викладаємо на пісок з букв прості слова. Потім їх потрібно разом з дитиною прочитати. Після цього малюк закриває очі, а ми в цей час ховаємо літери у пісок. Задача дитини - знайти літери і встановити слово.

 1. "Картина з манки"

На кольоровому картоні за допомогою клею-олівця зображуємо потрібний нам малюнок. Далі пропонуємо дитині засипати поверхню манкою. Захоплюючі картини Вам забезпечені!

 1. "Змійки"

Ця гра допоможе зняти емоційне напруження. Треба взяти змійку за голову або хвіст і провести по піску. Тепер візьмемо мотузку так як ручку і пройдемо плавно по зміїному сліду.

 1. "Малювання піском на кольоровому підносі"

Пропонуємо дитині взяти пісок і намалювати зірочки по всій поверхні, далі набрати пісок в кулачок і зробити спіральки, які потім легко перетворити в равликів. Будь-який малюнок із Вашої фантазії.

 1. "Фантастичні ігри з піском"

У піску можна запропонувати імітувати життя на інших планетах, на поверхні Марса.. Місяця і т.д.

 1. “Пальчикові походи"

На підносі з манки чи піску в той час, коли дитина заплющила очі. кладемо 2-3 мушлі, ґудзики або іграшки. Потім дитина повинна з заплющеними очима відшукати іграшки за допомогою двох пальчиків і доторкнутися до них. Дорослі також можуть грати в цю гру. Ви будете приємно здивовані від своїх відкриттів.

Після того як Ви пограли з дітлахами, запропонуйте їм винагороду. Це може бути кристал чи наклейка, які будуть сховані в піску. Захопленню не буде меж!

Також з малюками Ви можете грати в сюжетні ігри та зробити кольоровий пісок чи манку. Це ще більш здивує і зацікавить Вашого малюка... але... це вже інша історія!

Радійте разом з дітками, пізнавайте один одного і нехай кожен день буде сповнений приємними несподіванками.

Збірку ігор підготувала для Вас педагог з підготовки до школи в Джеронімо – Оксана Чеботарьова.