Розвиток дитини: посібник для початківців

Розвиток дитини починається ще в утробі матері: пізнання світу, свого тіла, відчуття, почуття... Так, так, і перші свої рішення дитина приймає, ще навіть не з'явившись на світ. Але вже у зовнішньому світі першими помічниками у розвитку дитини є її батьки.

Існує безліч методик раннього розвитку дітей. Але найголовніше - це уміло та правильно їх поєднувати: розвивати дітей з користю. І якщо ви, як хороша мати чи батько, задалися питанням «а як правильно розвивати свою дитину?», у цьому матеріалі ми постараємося вам у цьому допомогти.

Розвиток малюка до року лежить суто на плечах батьків. Головне, якнайчастіше спілкуватися з малюком, читати, грати в ігри для найменших («сорока-білобока», «баран-баран-буц») розповідати казки, старанно повторювати, що котик каже «мяу», собачка - "Гав", жаба "ква-ква", а корівку "мууу". Це лише здається, що немовлята нічого не розуміють. Варто дитині трохи підрости, і ви побачите, що повторювана перед ним сто разів «сорока-білобока» ваше маля знає напам'ять та із задоволенням плескає в долоні і посміхається. Не забувайте також про масаж для немовлят, який корисно робити, наприклад, вранці або перед купанням увечері. Всі питання, пов'язані зі здоров'ям та розвитком дитини до року, краще вирішувати тільки зі своїм педіатром, тому що всі діти різні, і те, що йде на користь одному, може шкодити іншому.

Вже до року дитина освоює своє тіло повністю. Вміє сидіти, стояти, ходити, брати, кидати, тримати. Тепер вона готова знайомитись із соціумом. Якщо раніше вуличні прогулянки були для сну, то тепер поступово малюк переходить на денний сон вдома, а на вулиці активно проводить час: майданчики, пісочниці, атракціони тощо.

Саме час урізноманітнити дозвілля дитини. Перша половина дня має бути присвячена розвитку, навчанню, активним іграм, а друга половина дня більш «спокійна» – творчість, спілкування, читання, помірні ігри.

Прекрасним і корисним дозвіллям для малюків з 1 року є розвиваючі центри для дітей, що набирають популярність. Тут з ними розвивають дрібну моторику, знайомлять із навколишнім середовищем, навчають азам математики, геометрії, природознавства, розвивають мову, навчають читання, готують ручки до письма, розвивають логіку, пам'ять та мислення, а також знайомлять з однолітками та вчать малюків працювати в колективі, що згодом розвиває навички спілкування дитини – соціалізацію. У розвитку дитини важливу роль грає розкриття її творчого потенціалу, який розвивають на творчих заняттях: малювання, ліплення, аплікація, орігамі, вироби з підручних та природних матеріалів, паперопластика, конструювання тощо.

Беручи участь у розвитку своєї дитини, батьки вдома можуть закріплювати пройдений на заняттях матеріал.

До розвитку дітей 2-3 років можна додавати іноземні мови. Малята із задоволенням і легкістю вчать мови, граючи. У цьому їм допомагають кваліфіковані викладачі, які працюють за спеціально розробленими для малюків методиками. Також у цьому віці підключаємо танці, музику та спортивні навантаження.

У віці 4-5 років дитина вже стає маленькою дорослою. У неї багато обов'язків та навичок. Важливо, щоб малюк навчився знаходити спільну мову з навколишнім світом, пояснював та обґрунтовував свої рішення, умів дружити, умів керувати своїми емоціями. Тут на допомогу приходить театральне мистецтво. Саме з віку 4-5 років дитині буде цікавий новий яскравий і барвистий світ гри.

 

5-6 років - це той вік, у якому дитина вже повинна готуватися до наступного дуже важливого етапу в житті кожної людини - школи. У цей період слід ставити акцент на розвиток логіки, пам'яті та грамоти дитини. Розвиваючі заняття з дітьми дошкільного віку включають: розвиток слухового і зорового сприйняття, уваги, пам'яті, розвиток інтелекту (вирішення логічних завдань), розвиток кругозору, розвиток розмовних навичок, оволодіння навичками читання, набуття базових навичок письма, розвиток математичних здібностей.

У дітей шкільного віку з 6-7 років вже формуються свої чіткі переваги. Важливо не упускати, а розвивати таланти своїх маленьких коштовностей і підтягувати ті дисципліни, які дитині даються складніше. У розвитку дітей 6-7 річного віку допомагає ейдетика. Ця ігрова методика стала популярною серед тих, хто прагне неформально ставитись до процесів пізнання та навчання. Основне завдання ейдетики – правильно використовувати виняткові можливості, закладені у кожному з нас.

Запрошуємо батьків з дітьми до нас у дитячий центр Джеронімо на Оболоні, адже для нас кожна дитина унікальна і ми готові вам це продемонструвати!

У нас діти набувають знань і навчаються з посмішкою. Наша методика раннього розвитку дітей побудована на авторських навчальних програмах, що стимулюють розвиток дитячих здібностей. Ми використовуємо різноманітні передові методики з раннього розвитку та підбираємо різноманітні унікальні спеціалізовані посібники та дидактичні матеріали всесвітньовідомих брендів.