Якщо у вас підростає малюк, і ви уже плануєте прийти з ним у дитячий центр на розвиваючі заняття, ми допоможемо вам зорієнтуватися, коли саме дитина фізично і морально готова до занять, і коли можна буде відчути від цього користь.
Звичайно, усі батьки займаються розвитком своєї дитини з першого дня її життя. Саме від сім’ї дитина вперше чує мовлення, отримує турботу та навчається правилам гігієни, прийому їжі, догляду за собою тощо. Але іноді настає той момент, коли і батькам потрібна підтримка розвитку свого дива, так?
Я вже ходжу
Найперша ознака, що говорить про те, що дитина готова до відвідування розвиваючих занять у дитячому центрі – вміння ходити самостійно. На заняттях у групі з дітьми, які вже ходять, дитині без освоєння цієї навички буде нелегко. Щойно малюк почав ходити – це перший дзвіночок до того, що тепер він переходить до нового етапу свого розвитку, на якому його мозок вже готовий сприймати процес навчання «по-дорослому».
Менше спимо – більше гуляємо
У вас раніше був певний порядок дня: сніданок, прогулянка-сон, обід, прогулянка-сон, вечірнє дозвілля, вечеря, купання, сон. А тепер дитині вже два рази на день не спиться? Ось і ще одна ознака дорослішання. Коли дитині вже потрібно менше часу на сон і більше часу на активне дозвілля, в розпорядок дня можна вводити відвідування розвиваючих занять. У дитячому центрі Джеронімо розвиваючі заняття проводяться, як у першій половині дня, так і в другій, що дозволяє обрати графік для діток-жайворонків та малюків-сов.
Відкриваємо світ
Коли дитина постійно у пошуку нових відкриттів, адже перед нею відкривається новий великий незвіданий світ, батькам потрібно допомогти малюкові спрямувати свою допитливість у правильне русло. Ще вчора дитина гралася з улюбленою іграшкою, і їй було цього достатньо, а вже сьогодні не всидить на місці, так і прагне залізти вище, відчинити всі дверцята в шафках, дістати все зі столу? Це ще один дзвіночок, який говорить батькам «Мамо, тату, я хочу відкривати цей світ! Показуйте швидше, який він!». На заняттях дітей познайомлять з формами, квітами, літерами, соціумом, основами природознавства, фізкультури і т.д. в ігровій формі, мовою, зрозумілою дітям.
Мені рік. Я вже дорослий
Всі вищевказані ознаки свідчать, що дитина готова до занять. Як ми й зазначали раніше, зазвичай, ці зміни настають до 1 року.
Так само визначено і орієнтовний вік, коли дитину можна віддавати на навчання до дитячого садка на повний день – це 3 роки. Основні вимоги до дитини – вміння самостійно одягатися/роздягатися та вміння проситися до туалету. Сучасні малюки в основному освоюють ці навички раніше до 2-2,5 років, але у цьому віці відвідувати дитячий садок на повний день не треба поспішати, якщо не має на те гострої потреби (наприклад, обоє батьків працюють). Тим більше, коли є альтернатива - міні дитячий садок (розвиваюча студія чотиригодинного перебування), якраз чудовий формат для дітей від 2 років.
Найголовніший індикатор готовності до розвивалок, звичайно ж, тільки ваш малюк. Ви самі побачите та відчуєте, що час відкриття дверей дитячого центру перед вами настав. Прийшовши вперше на заняття, досвідчені викладачі допоможуть оцінити здібності дитини і підкажуть, які заняття і коли готовий відвідувати юний дослідник.
Запрошуємо на розвиваючі заняття в Джеронімо!
Чекаємо на вас з малюками на розвиваючих заняттях в Джеронімо.