Музика – невід'ємна частина життя з появи людської цивілізації. Починалася вона із найпростіших звуків, які виконувалися за допомогою тіла та підручних матеріалів, та еволюціонувала до складних композицій, які створюються величезними оркестрами, групами людей та навіть комп'ютерами.
Безперечно, діти також обожнюють музику, тому вона є важливим інструментом у розвитку дитини ще на етапі перинатального розвитку.
Багато батьків задають питання «Яка музика найбільш сприятливо впливає на дітей?»
Написано безліч книг з музикотерапії, опубліковано безліч досліджень психологів, нейробіологів, педагогів, але однозначної відповіді на це питання не має. Згідно з результатами більшості досліджень, найкраще сприймається дітьми така музика:
Звуки природи
У таких треках можна назвати різні джерела звуку (море, струмок, птахи, тварини), кожен із яких підпорядковується певному ритму. Оскільки люди – також частина природи, діти почуваються комфортно, слухаючи такі композиції.
Народна музика, особливо колискові
Людям важливо відчувати коріння і народна музика допомагає цьому. Це дозволяє звернутися до досвіду попередніх поколінь, що також викликає почуття комфорту та безпеки.
Класична музика
Гармонійна, ритмічна, з чіткою структурою музика цього жанру універсальна для багатьох ситуацій, у яких дитина може прослуховувати мелодії. З нею можна вигадувати безліч ігор, супроводжувати діяльність дитини, включати під час сну.
Дитячі пісні
Головним плюсом є простий доступний зміст текстів, які також можуть бути навчального та виховного характеру.
Але це лише невелика частина з усієї різноманітності музики. Як же бути з рештою жанрів? На думку багатьох педагогів і психологів дітей можна і потрібно знайомити з різною музикою, оскільки вона є частиною нашого світу, а діти хочуть якнайповніше познайомитися з ним.
Щоб знайомство з музикою проходило максимально приємно та корисно, дотримуйтесь кількох простих рекомендацій:
- Використовуйте тільки ту музику, яка Вам подобається, адже дитина відчуває Ваш настрій.
- Пам'ятайте, що у дитини гостріший слух: враховуйте це при виставленні гучності музики.
- Намагайтеся підбирати музику з рівномірним ритмом, що повторюється.
Сміливо включайте музику різних жанрів, дотримуючись попередніх рекомендацій.
Приємного прослуховування цікавих композицій!